Sunday, 29 August 2010

Sen Yoksun, Nem Var

Modaya giderseniz eğer, Ali ve Kemal Usta'nın oraya hani, dondurma ve waffle yemeye, yoldaki yazılara dikkat edin. Yol dediğim de duvarlar canım. Modernizm vidadır demişler, bir de şunu:


Dimi öyleydi cidden, buralar eskiden hep yeşildi. Taş, beton, milletin ciyak ciyak bağırdığı, mitinglerin yapıldığı bir yer değildi. Bu gün de Referandum'a hayır mitingi vardı. Kadıköyde bulunmamın amacı da buydu esasen, hayır'ı savunduğumdan mı? Hiç sanmam. -İlk kez siyasi içerikli görüş belirten bir şey yazıyorum, yerlerinizi alın, kemerleri bağlayın, uçuşa geçiyoruz.-

Eğer yaşımı doldurmuş olsaydım, ilk düşüneceğim Boykot olurdu, çünkü bu ülke ne Akp'nin dayatmalarıyla ne de Chp'nin sahte muhalefetiyle bir yerlere gelebiliyor. O zaman neden hayır diyoruz, çünkü şimdiye kadar tepkisiz kaldık, tepkisiz kalmanın bir çözüm olmadığını insanların bunla daha da tepemize çıktığını gördük. Şimdi hayır diyoruz, ve en azından seçimle başa gelen Tay-yeap'ime onu destekleyen insanların biraz da olsun azaldığını gösteriyoruz.

Ciddi siyasi görüşlerimden bu kadar, gayri ciddi mod strikes back. Ama önce bugün çektiğim fotoğraflardan slayt şov hazırladım siz güzel insanlara.


                            view all pictures of this slideshow  Sonuna kadar bakın bence hehe.

Şimdi siz diyorum ya, ama bu blogun sadece 11 takipçisi var, aslında o öyle değil bak. Gizli gizli okuyup bana söylemeyenler var, sonra okuyup emesenden yorum yapanlar var. Ayrıca şu geçtiğimiz haftada 4 kişi daha sık yazmamı söyledi. Hatta bir tanesi tekrar tekrar okuyorum çok zevkli yazıyorsun dedi. Canlarım benim, gizli kimliğinizle seviyorum ben sizi.

Hadi o zaman hepimizi sevindirecek bir kitabım var. Remzi kitabevini soydum ben! Soydum derken, mecazen canıım. Çok uzun zamandır istediğim bir sürü kitabı aldım. Ve de en güzeli A Clocwork Orange'ın çok çok güzel bir baskısına sahibim artık.


İlk gördüğümde dans ettim, zıpladım, yanlışlıkla Penguin Readers rafını devirdim, çok özür dileyip kasaya doğru devam ettim. O kadar mutluyum ki, bir sürü kitabım var çok güzel. Çok çok güzel. Çocuk gibiyim.

Sezyum Reyiz, hastayım sana. Paylaşıldıkça güzel.

Bu gün teyzemi tavlada 5-0 yendikten sonra, gazımı alamayıp babamla oynamaya gidiyorum, 5-0 yenileceğim sanırım.

Yarın sabah 7:30taki antremanımda görüşürüz. İyi geceler.

2 comments:

 1. öf be. burlarda bir moda yok gidip vafıl yiyelim.
  artık gidince bidahakine bizim içinde yersin içersin.

  ReplyDelete
 2. modada ki yazılarımı bulmuşsun , internette araştırırken gördüm mutlu oldum :)

  başka yazılar içim

  wallsarebelontous.tumblr.com

  sevgiler

  ReplyDelete