Tuesday, 9 March 2010

İnanmakla, Olmuyor.

Yıllardır diyorlar ki, bir şeye inandığınızda gerisi zaten gelir. İnanmak yolun yarısıdır. İsteyince her şey olur. İnandım, hani nerede?
Üç gün önceden maçla yatıp kalkınca, haftasonu antrenörünün dediklerini yapıp tüm planlarını iptal edince, bütün antremanlarda ölümüne çalışınca, maçın olduğu tüm gün, tüm derslerde pozisyon konuşunca, arkadaşlarına anlattığın tek şey cuma ve pazartesi günkü maçların olunca yeteri kadar konsantre olmuş olmuyor musun? Oluyorsun olmasına ama herkes olmuyor işte öyle. Sen bunları yaparken, İstanbul şampiyonluğunu, milli takım karmalarını, deplasmanları düşünürken insanlar dinlenme günlerinde bile caddede takılıp "ortamlara akınca" olmuyor işte. Önce Es maçı sonra Ezcacı maçı göz açıp kapayıncaya kadar gidiyor elden. Üst üste iki maç, şampiyonluk için gerekli iki maç. İnsanların tek yaptığı gülüp geçmek, eğlenmek. Es maçı bir yere kadar, hakem hata yaptı, bir adam çıkıp takımı sırtlanamadı bilmemne. Bahaneniz ne ya Ecazcı maçı için? Hadi, hakemler düzgündü, iki-üç oyuncu ölümüne istekliydi, günündeydi, maçı götürüyordu hadi söyleyin bana nedir bahane? Niye bu takım şampiyonluğa oynarken 3-0 maç veriyor. Niye değil nasıl denmeli belki de. Herkesin durup düşünme vakti geldi, bu takımı çalıştıranda mı problem, yoksa insanların kafa yapısında mı yoksa onları kolaya alıştıran ve torpille karmaya girmelerini sağlayan insanlarda mı. Çünkü iki üç kişi orada kendini parçalarken maçı almak için, her sayı için mücadele ederken, canla başla uğraşırken bazı kendini bilmezler ya da yanlış kararlar yüzünden bu takım aşağı çekilemez, çekilmemeli.
Son üç maç kaldı, şampiyonluk şansı için üçü de alınmak zorunda. Alınması için herkesin toparlanması gerek, bu işi ciddiye alması gerek, takımın herkese ihtiyacı var. Takım oyunu bu. Çünkü böyle devam ettiği sürece, ne kadar iyi oynarsak oynayalım iki üç kişinin inanmasıyla ve böyle yanlış kararlarla, olmuyor.

1 comment:

  1. Çok güzel bir tespit. Tüm takım oyuncularının okuması dileğiyle
    oksan

    ReplyDelete